maresovaS Ivou Marešovou jsme se setkali během hostování na velkém výročním koncertě Tomáše Berky. Zatímco my jsme tam byli kvůli štěku v trvání 5 minut, Iva měla vlastní samostatný blok uprostřed programu – a nutno přiznat, že naprosto po zásluze. Většinou to neříkáme, ale tentokrát naše pozvání přijala opravdová hvězda.

Hudbě se začala naplno a profesionálně věnovat, když se stala spoluzakladatelkou kapely Deset očí, která však v dubnu roku 2007 ukončila svou činnost. Iva se tak naplno věnovala muzikálu a hudbě Michala Pavlíčka. Prošla muzikály Excalibur, Obraz Doriana Graye, Božena Němcová nebo Dáma s kaméliemi. Její nejnovější rolí je Marie Antoinetta ve stejnojmenném muzikálu Jiřího Škorpíka a Pavla Vrby. Před několika lety se dala dohromady s kapelou 999, ve které najdete řadu zvučných jmen – Michal Vašíček, Jaroslav Friedl, Karel Macálka, Jiří Meisner a Petr Toman. V roce 2008 natočili CD „Na křídlech koní“, na kterém má několik písní i Michal Pavlíček. Projekt je ale ve stavu momentální hybernace. S čím tedy Iva přijede na Scestí?

Iva je zpěvačka s úžasným hlasem a dokonalou technikou, která se nepotřebuje schovávat za kapelu. To dokazuje i její vystupování s běloruským akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim, který žije od roku 2011 v Praze. Aliaksandr je virtuoz, který vystudoval prestižní hudební školy v Minsku a konzervatoř v Praze. Aliaksandrův styl hry, který neuznává žádná žánrová omezení, se skvěle doplňuje s virtuozitou hlasu Ivy Marešové. Při jejich koncertě občas zapomenete dýchat … tak jako my. 🙂

Na Scestí – 31. března 2015 od 19:30, Dům kultury Mladá Boleslav – divadelní sál