Vážení přátelé, ano. Dříve nebo později to musí potkat každou dostatečně vytrvalou a životaschopnou kapelu. Isara slaví výročí a to ne jen tak ledajaké. Jsme tu s vámi a pro vás už dlouhých a krásných 10 let!
Za tu dobu jsme si užili spoustu legrace i trápení, prošli si několika vývojovými fázemi – od původního mixu středověku, lidovky a rocku až po současnou celt-folk-rockovou podobu. Kapelou prošla dlouhá řádka muzikantů – počínaje otcem-zakladatelem Tomášem Rýdlem a konče řadou více či méně častých hostů na našich koncertech nebo ve studiu.
10 let už je zkrátka vážná věc – znamená to, že kapela už má zkušenosti a potvrzuje, že to s muzikou myslíme vážně. A JE TO I DŮVOD K OSLAVĚ!!! Takže …
17. prosince jsme se rozhodli uspořádat na Scestí velký isaří mejdan. Pozvali jsme všechny bývalé členy, hosty a spolupracovníky a chystáme se vás provést celou historií Isary pěkně naživo. Pokud nostalgicky vzpomínáte na písničky jako je Vodrhovačka laciná nebo Sbohem Irsko, pokud se vám stýská po zvuku houslí Renaty Macháčkové nebo Honzy Huška a banja Robina France, nemůžete si tuhle akci nechat ujít. Naše řady rozšíří i vzácní hosté, kteří nám pomáhali ve studiu i jinde – Dan Vališ, Jan Banis, Václav Rout, Filip Machač, Míra Ošanec a další.
Akce se bude konat v Divadelním sále Domu kultury Mladá Boleslav, 17. prosince 2015 od 19:30 hod. Dorazit ale můžete i dřív, protože budeme ve foyer promítat záznam historicky prvního koncertu Isary z roku „XY“. Navíc je v plánu i ochutnávka prvotřídní skotské whisky pod patronací největšího odborníka v oboru Václava Routa.
V rámci večera vystoupí:
Isara ve své současné podobě a s ní …
Lenka Krausová – zpěv
Jirka Šubr – kontrabas
Renata Macháčková – housle
Tomáš Vydra – bicí
Honza Hušek – housle
Robin Franc – banjo
Filip Machač – perkuse
Jan Banis – irská flétna
Dan Vališ – irské loketní dudy
Václav Rout – skotské dudy
Mirek Ošanec – kytara, zpěv
O zvuk a světla se postará náš nenahraditelný a každým dnem lepší Pepa Balcar ze Sound 24.
Přijďte to s námi oslavit a společně poděkovat všem, kteří pomohli Isaru dostat tam, kde teď je.