zalozpevPrvním hostem v roce 2015 bude skupina Žalozpěv. Podle vlastních slov hraje „akustickou hudbu z Vysočiny“. Bez nadsázky se řadí k folkové špičce posledních několika let. Jak už to na české hudební scéně bývá, na uživení to není, ale ať už jde o kvalitu textovou nebo hudební, může se Žalozpěv poměřovat s kterýmkoliv profesionálem. V poslední době s ní autorsky spolupracuje Jiří Smrž, dvojnásobný držitel ceny Anděl.

Ve skupině hrají Jiří Nohel (kapelník, kytara), Markéta Štouračová (flétna, zpěv), Aleš Tomek (housle) a Petr Novotný (baskytara). Za zmínku určitě stojí angažmá Petra Novotného ve skupině Žalman & spol., kde působí jako baskytarista, klávesista a vynikající aranžér.

Žalozpěv výborně pracuje s aranžemi a gradací písní. A to nejen v rovině instrumentální, ale i při práci s vokály. Od roku 2010 natočila kapela celkem 5 CD. To poslední – „Nová úroda“ – vzniklo v roce 2013 během živého vystoupení v kostele Nejsvětějšího jména Panny Marie v Březí. Sympatická je i jejich dobročinná aktivita. V roce 2012 natočili na stejném místě CD „Březiny“ a výtěžek z prodeje věnovali na stavbu nových varhan v tomto svatostánku.

Na Scestí – 27. ledna 2015 od 19:30, Dům kultury Mladá Boleslav – divadelní sál

http://www.zalozpev.cz