Po prosincové halasné oslavě 10 let Isary bude to lednové Scestí takovým komorním pohodovým posezením. Oslovili jsme několik písničkářů, kteří nás poslední dobou zaujali a pozvali je na společné koncertování na Scestí. V lednu se můžete těšit na první dva z nich … a v obou případech jde o umělce s přesahem do výtvarného umění.

kayaKaya je umělecký pseudonym Karly Salabové. Podle vlastních slov i podle našeho názoru hraje „takový smutný holčičí písničky“. Přeloženo do hantýrky hudebních kritiků – její texty se vyznačují niterností, osobním prožitkem a hudební projev intimitou. Kaya se muzice nevěnuje systematicky a nepřetržitě. Byly roky, kdy nezpívala vůbec a věnovala se malbě a velkým keramickým plastikám. Po čase ale zvítězila její obrovská touha hrát pro lidi nad omezeními, které si sama vystavěla. První veřejný koncert  měla v dubnu 2014 a od té doby odehrála více než 90 koncertů a vydala CD „Ze všech stran já“.

Odkaz na profil: http://bandzone.cz/karlasalabova?at=dashboard

koncirDruhým hostem je písničkář Karel Končír. Budete-li hledat jeho jméno na internetu, dozvíte se, že je profesionálním fotografem. Jeho písničkářskou dráhu si domyslíte jen z profilových fotek, kde kytara nikdy nechybí. Poslechnete-li si ukázky jeho tvorby, řeknete si, že stejně jako Kaya si na nic nehraje. Pokud je ale Kaya ztělesněním ženské stránky, Karel nabízí otevřený pohled do hlavy chlapa těsně před 50. Žádné pózy, zkrátka si zpívá o všem co ho napadne.

O tom, že je Karel Končír fotograf, už víte. Jak moc dobrý fotograf je si budete moci udělat představu sami. Rozhodli jsme se využít toho uměleckého přesahu a uspořádat mu v předsálí takovou malou výstavu jeho fotografií.

Odkaz na profil: http://bandzone.cz/_90218?at=dashboard