isara_3Isara má za sebou tu nejnáročnější a nejlepší letní sezónu v historii. Po jarním personálním zemětřesení, které vůbec poprvé zasáhlo „první lajnu“, jsme tak trochu nevěděli jak dál. Markétka Rýdlová byla tak dlouho součástí Isary, že jsme si nedokázali představit co bez ní budeme dělat. Přišli jsme nejen o její výrazný zpěv (a tím pádem o všechny „ženské“ písničky), ale i o akordeon, na kterém jsme měli do značné míry postavené aranže. Bylo to, jako kdybyste přišli o jednu ruku, jednu nohu a měli si jít zaběhat. Potom se stal takový menší zázrak. Isara to ustála díky nadšení, ochotě a profesionalitě nových členů, kteří nám vytrhli trn z paty. Akordeon jsme nahradili elektrickou kytarou v rukou Filipa Machače a mikrofonu a role růže mezi trním se na výbornou zhostila Kristýnka Tejnická (vlastně teď už Weissová, protože se v přestávce mezi dvěma koncerty stihla vdát).  Jako pravidelný host se přidal i bratr našeho bubeníka Honzy – Láďa Pavlíček, který je vynikající akordeonista.

Isara jako kdyby ani nezpomalila, ale právě naopak. Nasadila tempo, jaké tu ještě nikdy nebylo. Léto jsme odehráli ve frekvenci 9 koncertů měsíčně. Objevili jsme nové scény a festivaly a vrátili se na některé známé. Všude na nás byli zvědaví, jak jsme se se změnami vyrovnali a všude – od pořadatelů, muzikantů i diváků – zaznívalo, že Isara ještě nikdy nezněla tak dobře jako teď. A nám nezbývá než souhlasit. Neskutečně nás to baví a jsme vděční všem fanouškům, kteří zůstali věrní, podpořili nás a definitivně vykoupili naše CD Na scestí. Všem pořadatelům, kteří nás letos pozvali na své akce – Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny v Náměšti, Skotské hry na Sychrově, Okolo Třeboně, Hradecký slunovrat, Keltský kruh, Prameny Níhov … a další a další a další. Ale hlavně všem členům a hostům Isary, bez kterých by se tohle všechno nemohlo odehrát. Díky za tu energii, chuť a radost, profesionalitu a neskutečnou lidskou pohodu, se kterými jezdíte na každé hraní a díky kterým bylo tohle léto tím nejlepším, jaké jsme kdy zažili.

A protože kapela hraje jako nová, rozhodl jsme se nadělit jí zbrusu nový web. Budeme rádi za každý názor, připomínku, nápad apod. Pokud se chcete vyjádřit, piště na filip@isara.cz.

Filip