Kapely a muzikanti samozřejmě nejsou jediní, kdo se postarají o pohodový průběh festivalu. Je tu spousta dalších „maličkostí“, o kterých se musíme zmínit.
Celým festivalem vás bude už tradičně provázet Mirek Ošanec – sám muzikant a především rodilý řečník … a samozřejmě náš velký kamarád, který svou pohotovostí a hbitým jazykem zachránil nejednu situaci při zvučení. Bez Míry O’Chance by žádný Isarafest nebyl kompletní! Těšíme se, co zase vymyslí za situační vtípky nebo na další lekci řečtiny pro pokročilé. 🙂

Zvuk je na festivalu naprosto zásadní položka a mistr zvuku je něco jako pánbůh. Na něm záleží co uslyšíte, on přímo ovlivňuje náladu účinkujících i diváků. To on musí konat malé i velké zázraky, když má během 10 minut nazvučit desetičlenný orchestr s 15 etno-nástroji, které v životě neviděl a už nikdy neuvidí. To on musí všechno znát, o všem vědět a stejně z poloviny improvizovat, protože v těch kabelech se po třetím vstupu už nikdo nevyzná. Máme to štěstí, že s námi už dlouhá léta spolupracuje náš kamarád a machr přes zvuk i techniku, člověk stejnou měrou schopný i pokorný – Josef Balcar ze Sound 24.

Občerstvení na festivalu je vždycky velké téma. Před rokem jsme museli trochu improvizovat, ale letos svěříme vaše žaludky do rukou profesionálů na slovo vzatých. O vaši spokojenost se postará tým z naší milované restaurace The Black Sheep. Jsme moc zvědaví, co si pro nás připraví. Jejich burgery a pivní speciály jsou už proslavené široko daleko, stejně jako neutuchající dobrá nálada.

O vstupy během zvučení a zabavení vašich ratolestí se postará tak jako před rokem žonglér a showman Radim Lůžek. Už před rokem měl velký úspěch a díky němu jste se mohli i lecčemu naučit.

I letos, jako už tradičně, se budou moci děti zdarma a dle libosti vyřádit na skákacích hradech zapůjčených od firmy Skákací hrady MB.