Pro začátek bychom měli začít vysvětlením. ANO, v únoru nám na Scestí přijede Klára Vytisková. NE, nejde u TU Kláru Vytiskovou ze Superstar. Přesto se můžete těšit na hudební zážitek, který se vám zapíše do paměti. Bohužel, je díky této shodě prakticky nemožné najít o Kláře nějaké informace na internetu, takže následující informace jsou z naší hlavy.

vytiskovaKlára Vytisková je pozoruhodná písničkářka, mladá a přesto bych nerad použil slovo „začínající“. Je to totiž vynikající muzikantka, která to s hudbou myslí opravdu vážně. To dokazuje fakt, že si jako svou almu mater vybrala konzervatoř, kde se věnuje kytaře – klasické i jazzové. Cizí jí není ani klavír … a to je zatím vše, na co jsme ji na vlastní oči viděli hrát. Nutno dodat, že všechny nástroje ovládá bravurně a stejně dobře i zpívá. Jazzový přesah má i její písničkářská tvorba, která má daleko do folkového stereotypu. Mně osobně to připomíná tvorbu nezapomenutelného Nerezu a Zuzany Navarové v komorním podání. Její kvality ocenili i v soutěži Kytara napříč žánry, kde se probojovala mezi pětici finalistů. Vidět jste ji mohli i v řadách Junior Jazzguitar Big Bandu na mezinárodním festivalu Jazz bez hranic.

Odkaz na profil: http://bandzone.cz/klaravytiskova?at=dashboard

flenderRadim Flender je velká postava českého folku. To je jasné na první pohled. 🙂 Hrát začal už v roce 1995, kdy začíná jeho kariéra doprovodného kytaristy. Od té doby se už věnuje kytaře a psaní písniček nepřetržitě. Na jeho profilu se dočtete, že hraje folk-pop a pod toto prohlášení se klidně podepíšeme. Radim má dva dary – strhující hudební projev (kytarový i pěvecký) a líbivé písničky, které se vám zavrtají do hlavy. Od roku 2010 vystupuje ve volné formaci Flender a spol., ve které se objevují různí spříznění muzikanti. Na Scestí s ním přijede zpěvačka Barbora Švarcová.

Odkaz na profil: http://bandzone.cz/radimflender?at=dashboard