snajdrNa první Scestí nové sezóny jsme si pozvali hned dva hosty. Michal Šnajdr je boleslavský kytarista, který však svými kvalitami sahá daleko za hranice regionu. Podle vlastních slov se zaměřuje na akustickou instrumentální hudbu vlastní i převzatou. Pro odborníky dodám jména jako Tommy Emmanuel, Casper Esmann, Scott Oullette a další. Jejich skladby si někdy upravuje po svém a nedávno se dokonce i sám autor v komentáři k videu pochvalně vyjádřil k Michalovým hráčským i aranžérským kvalitám. Jeho krátký recitál si žádný kytarista nemůže nechat ujít.

Martin Čarný je naším druhým hostem. Tento písničkář je z muzikantské rodiny – muzice se věnoval jeho otec i děd a oba nesli stejné jméno. Proto si někdy za jméno dodává III. Martina jsme potkali na posledním Notování a dodnes nechápeme, jak to že neskončil na stupních vítězů. Je to velký talent a má všechno, co dělá písničkáře písničkářem – dobrý kytarový doprovod, výborný hlas a především vtipné texty o něčem. Věřte nám, že na píseň Jarda Duše asi nikdy nezapomenete! 🙂

A pro naše věrné fanoušky tu máme ještě jeden důvod, aby se přišli podívat. Na tomto Scestí budou mít poslední šanci rozloučit se s naším milým bubeníkem Tomášem „Terrkou“ Vydrou. Během koncertu dojde k výměně na bubenickém postu a tak se budete moci seznámit s naším novým členem, se kterým od září začínáme obrážet kluby i festivalová pódia.

Na Scestí – 24. září 2015 od 19:30, Dům kultury Mladá Boleslav – divadelní sál