Milí příznivci koncertního cyklu Na scestí.

Otevíráme 9. ročník našeho pravidelného setkání s muzikou a i v letošním roce se máte na co těšit.

Na jarní část si Isara pozvala muzikanty, kteří sice nejsou v médiích častými hosty, ale jsou oceňováni například cenou České hudební akademie – Anděl nebo jsou uznáváni svými kolegy. Každopádně jejich přístup k muzice je originální a jejich koncerty mají skvělou atmosféru.
Můžete se těšit na Jitka Šuranská a její oceňovaný a originální přístup k moravskému folkloru, několikanásobné držitele ceny Anděl kapelu Žamboši, kteří přivezou svoje čerstvé CD Louvre, frontmana kapely Traband Jarda Svoboda – Trabandita s jeho sólovým recitálem a skvělou zpěvačku Iva Marešová s geniálním akordeonistou Aliaksandr Yasinski – Musician. Koncerty se budou odehrávat v divadelním sále Domu kultury v Mladé Boleslavi, a to vždy poslední čtvrtek v měsíci.

První Scestí roku 2019 se uskuteční 31. ledna a kromě domácí Isary vystoupí kapela SONA hrající tradiční irskou muziku. Čeká vás večer plný balad a instrumentálních skladeb z britských ostrovů, a to jak v jejich tradiční formě, tak v modernější úpravě s českými texty.