Detaily události:

 • 02
  Čvn
  2017

  Pernštýnská noc

  19:30Příhrádek, Pardubice

  Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové odstartuje již tradičně všem známou a všemi oblíbenou Pernštýnskou nocí. V pátek 2. 6. od 19:30 hodin bude město Pardubice žít folklorem.

  Na Pernštýnské noci se každoročně potkávají folklorní soubory nejen české, ale i zahraniční. Staré město si podmaní ukázkami tanců a zpěvem. Ze dvou pódií na Pernštýnském náměstí (u Evropského spolkového domu a u radnice) a z atria radnice v tento večer čiší veselí. A stejně tak je tomu i pod scénami. Staročeský jarmark plný tradičních řemesel láká k návštěvě Pernštýnské noci místní i přespolní. Také šikovní lidoví výrobci se s pestrou nabídkou svých produktů v tento den do Pardubic velmi rádi vracejí. „Pernštýnská noc je součástí Pardubic už mnoho let. Potkávají se tu přátelé a známí, baví se u živých a energií nabitých folklorních vystoupení, dají si spolu něco dobrého na zub nebo třeba „po kalíšku“ lahodné medoviny. Je to večer pohody a dobré nálady,“ popisuje atmosféru Pernštýnské noci Andrea Pavlíková, pověřená řízením Kulturního centra Pardubice.

  Nejen folklorem živa je Pernštýnská noc! Před Galerií města Pardubic bude znít pro změnu muzika folková. Hudební skupina Isara se pohybuje na pomezí folku, rocku a world music. Kapela Strunovrat hraje zejména romantický folk. Obě vystoupí na Příhrádku v rámci Pernštýnské noci. Zámek již tradičně ovládne historický program.

  Před půlnocí se rozezní Zelená brána. Poslední tóny večera uzavřou Pernštýnskou noc, nikoliv však celý folklorní festival. Ten se na sobotu přesune do Hradce Králové, aby se v neděli vrátil do Pardubic a udělal za letošním ročníkem tečku, a to od 14 hodin tradičním Rozmlouváním na zámku.

  http://www.kcpardubice.cz/Program/1879/pernstynska-noc.html

Plánované koncerty

ISARA na Facebooku

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Naši partneři

Kudyznudy.cz - tipy na výlet